Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus LF-CC míří do výroby

News

03.12.2012

Koncept hybridního kupé, který se představil na letošním pařížském autosalonu, zamíří do výroby.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lexus LF-CC je prakticky předobrazem nové generace sedanu střední třídy IS, který konkuruje Audi A4, BMW řady 3 nebo třídě C od Mercedesu. Současná generace je na trhu již od roku 2005, takže se co nevidět dočkáme nástupce. Ten by měl právě vycházet z již zmíněného pařížského konceptu. V následující generaci modelu IS se tak kromě obligátního sedanu dočkáme i kupé a také kabrioletu.

Čeho se ale nedočkáme, budou vznětové motory. Toyota, pod níž Lexusu patří, totiž nedávno uzavřela dohodu s BMW o dodávkách čtyřválcových vznětových motorů o objemu 1,6 litru a 2,0 litru pro své modely. A jelikož BMW a Lexus jsou přímými konkurenty, je jasné, diesely z Mnichova se pod kapotu vozů Lexus nepodívají. Pro samotnou automobilku to stejně ani není rentabilní, jelikož dieselmánie je prakticky záležitostí pouze kontinentální Evropy. Místo toho tak Lexus vsadí na hybridní technologii. Pod kapotu by se měl podívat i modifikovaný hybridní systém z modelu GS.

Do výroby by se mělo kupé vycházející z konceptu LF-CC dostat již v roce 2015, tedy zhruba dva roky po sedanu IS, který se představí již příští rok.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: