Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové Jaguary budou k mání i jako čtyřkolky

News

02.12.2012

Každý nový Jaugar bude kromě pohonu zadních nebo předních kol k dispozici také jako čtyřkolka. Automobilka tak jde vstříc poptávce zákazníků.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pohon všech čtyř kol nabízejí němečtí konkurenti již delší dobu, například u BMW řady 5 tvoří vozy se systémem drive podstatnou část prodejů. Jako první přišly na řady sedany XF a XJ, později se přidá i novinka X-Type. Podle Adriana Hallmarka totiž neexistuje model, který by z pohonu všech kol netěžil.

Čtyřkolka bude k dispozici výhradně pro nový přeplňovaný zážehový šestiválec, v budoucnu se dá předpokládat spojení i se vznětovými motory, které jsou populární zejména na kontinentálním trhu. Ve Velké Británii však nebudou modely s pohonem všech kol k dostání, jelikož poptávka po podobných modelech není na tamním trhu dostatečná, aby se automobilce vyplatila.

Po stávajících modelech přijdou na řadu také plánované vozy, které budou již od začátku koncipovány na možnost pohonu všech kol. To je jistě bude týkat i menšího sedanu, který bude konkurovat například BMW řady 3, nebo Mercedesu třídy C. Tento model má v současnosti pro automobilku vyšší prioritu, než připravovaný crossover. Podle Hallmarka je totiž trh modelů SUV stále dvakrát menší, než trh sedanů střední třídy. Navíc z tohoto modelu je možné odvodit další karosářské varianty – kombi, kupé nebo kabriolet, což dokazují právě německé prémiové automobilky.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: