Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Výroba Fiskeru Karma pozastavena

News

02.12.2012

Výroba hybridu od americké společnosti Fisker je dočasně přerušena. Na vině jsou problémy dodavatele baterií.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Fisker nemá v poslední době zrovna na růžích ustláno. Po nedávném hurikánu Sandy byly desítky vozů Karma zatopeny mořskou vodou, několik vozů dokonce vzplálo. Teď se k problémům přidal i nedostatek baterií. Dodavatel akumulátorů pro Fisker, společnost A123 Systems, totiž vyhlásila bankrot. Jelikož Fisker nemá prakticky žádnou zásobu lithium-ionových baterií, musí být výroba přerušena do té doby, než dodavatel najde nového majitele.

Mezi společnostmi, které o A123 Systems jeví zájem, je americká Johnson Control nebo čínská Wanxiang Group. Fisker teoreticky může přejít jinému dodavateli, v tom případě by však akumulátory musely být znovu otestovány, což by odstávku ještě více prodloužilo, nemluvě o finanční náročnosti těchto procesů.

Pro Fisker to jsou tak další problémy v řadě. Kromě zmíněných požárů po hurikánu Sandy, svolávacích akcích ohledně baterií a chladících ventilátorů a zpožděným dodávkám se o produktech firmy Fisker nepříznivě vyjádřil i průzkum Consumer Report. Společnost se kvůli tomu dostala pod kritiku neúspěšného republikánského kandidáta Mitta Romneyho, jelikož Fisker patří mezi ty společnosti, které dostaly od federální vlády nízko úročnou půjčku. Pro Baracka Obamu, jehož administrativa elektromobily podporuje, to tak není zrovna pozitivní vstup do druhého funkčního období.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: