Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dobré zprávy, SUV od Lamba se jen tak nedočkáme

News

01.12.2012

Plánované SUV od Lamborghini se na trh nedostane před rokem 2017. Očekávat však můžeme Aventador Superleggera.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Koncept Lamborghini Urus se představil na dubnovém autosalonu v Pekingu. Toto místo nebylo zvoleno náhodně, právě čínský, ruský a arabský trh má tvořit podstatnou část prodejů tohoto SUVéčka od automobilky z italské Sant´Agaty.

Design Urusu se inspiroval u modelu Aventador a tohoto stylu se dočkáme také u nástupce Gallarda, které je na trhu již od roku 2003 a na letošním pařížském autosalonu se představila jeho modernizovaná verze. Podle výkonného ředitele Lamborghini Stephana Winkelmanna však sériovou podobu modelu Urus neuvidíme na silnicích dříve než v roce 2017. Projekt totiž ještě neprošel schvalovacím procesem u vedení koncernu Volkswagen AG. SUV tedy může dopadnout podobně jako studie supervýkonného sedanu Estoque, jenž nakonec zůstal pouze desénovou studií předznamenávající vzhled nových Lamborghini.

Čeho se však pravděpodobně dočkáme, bude pravděpodobně Aventador Superleggera. K již tak dostačujícím 700 koním by se mohlo přidat pár dalších, dá se také očekávat snížení váhy o několik desítek kilogramů.

Podobné zprávy slyšíme moc rádi, přece jen od Lamborghini bychom rádi viděli spíše supersporty, než superSUV.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: