Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Toyota RAV4 oficiálně představena

News

29.11.2012

Jedno z nejoblíběnějších SUV, které tuto kategorii vozů prakticky založilo, vyjíždí v nové generaci.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na autosalonu v Los Angeles se představila nová generace Toyoty RAV4. Oproti svému předchůdci řádně narostla, vždyť jen délka se prodloužila o neuvěřitelných 205 mm na výsledných 4 570 mm! Zvětšila se i šířka, a to o rovných 30 mm, naproti tomu do výšky se nová RAV4 snížila o 25 mm. Design byl vytvořen v novém stylu s názvem UnderPriority, který se předvedl například na novém Aurisu druhé generace.

Díky rozvoru 2 660 mm se zvětšil i prostor pro posádku. Rozestup mezi předními a zadními cestujícími dosahuje 970 mm, což je nejlepší výsledek ve třídě. Praktičnosti napomáhá také systém sedadel Toyota Easy Flat, díky němuž lze při sklopení zadních sedadel vytvořit zcela rovnou plochu. Celkový objem kufru pak vzrostl na 547 litrů, prostor pod podlahou se zvětšil o 49 litrů na výsledných 100 litrů.

Pro západoevropské trhy je připraveno 5 pohonných jednotek. Zážehový čtyřválec o objemu 2,0 litru nabídne výkon 110 kW/150 koní a bude standardně spojen s pohonem všech kol. V nabídce bude jak manuální převodovka, tak verze s bezestupňovou převodovkou CVT. Vznětový základ vytvoří jednotka o objemu 2,0 litru s výkonem 91 kW/124 koní. Tato verze bude dostupná pouze s pohonem předních kol. Silnější čtyřválec 2.2 o výkonu 110 kW/150 koní bude k dispozici jen jako čtyřkolka a zákazníci budou mít na výběr mezi manuální převodovkou se šesti stupni, nebo automatickou převodovkou se stejným počtem stupňů.

Systém pohonu všech kol dokáže poslat až 100 % výkonu na přední nápravu, v opačném případně je točivý moment rozdělen v poměru 50:50 (v režimu 4WD Lock do rychlosti 40 km/h).

Na náš trh se nová Toyota RAV4 dostane na přelomu března a dubna příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: