Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rapid má za sebou crashtesty!

News

28.11.2012

Škoda s novým modelem Rapid absolvovala nárazové testy a to s velmi dobrým výsledkem. Maximálního počtu hvězdiček mladoboleslavský vůz dosáhl, jakmile o bezpečnosti přesvědčil testovací komisaře nezávislého sdružení Euro NCAP.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Rapid přesvědčil nejen v oblastech ochrany dětí a dospělých na palubě, ale body získal i za ochranu chodců či přítomnost elektronických asistenčních systémů.

Velmi dobré hodnocení získala Škoda Rapid od Euro NCAP v oblasti ochrany dospělých pasažérů. Kompaktní model dosáhl 94 % z maxima možných bodů. Skvěle sivedl jak při čelním, tak bočním nárazu; dokonce i z náročného testu bočního nárazu do sloupu vyšly testovací figuríny téměř nedotčené.


Velice dobrých výsledků dosahuje Rapid i v hodnocení bezpečnosti dětí. Vůz získal maximální možný počet bodů v dynamických testech za ochranu tříletých dětí. Figurínám, upoutaným na zadních sedadlech v dětských sedačkách se systémem Isofix z nabídky originálního příslušenství, přední ani boční náraz neublížil. V celkovém součtu si Rapid za bezpečnost dětí vysloužil 80 % z maximálního možného počtu bodů.


Pozitivně u Rapida Euro NCAP zhodnotil také ochranu chodců. Za vlastnosti nárazníku při nárazu získal model bodové maximum. Nárazník je konstruován tak, že v případě kolize je maximálně redukován jeho účinek na nohy chodců. Nejlepší hodnocení vykazuje také kapota především v místech, kam by mohla narazit hlava dítěte.


Konečně také osazení modeluelektronickými asistenčními systémy přispělo k hodnocení pěti hvězdami. Vyzdvižena byla zejména elektronická kontrola stability ESC a signalizace nezapnutých bezpečnostních pásů na sedadlech řidiče a spolujezdce, které jsou v zemích EU součástí standardní výbavy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: