Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Subaru BRZ STI přijde na jaře příštího roku do Japonska

News

28.11.2012

Japonská automobilka Subaru hodlá už na jaře přijít se silnější verzí modelu BRZ. Sourozenec Toyoty GT86 s výkonem přes 230 koní nebude mít přeplňovaný motor, jak se spekulovalo.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Nové BRZ STI bude jistě jedním z nejzajímavějších vozů příštího roku. Ostatně už standardní BRZ, repektive Toyota GT86, umějí dělat radost, a tak se silnějším motorem dostane BRZ to, co mu možná trochu chybí, a sice výkon na delších rovinkách.

Podle posledních zpráv nebude mít čtyřválcový boxer žádné turbodmychadlo, jelikož prý v motorovém prostoru není na jeho nutný mezichladič žádný prostor. Díky variabilnímu časování ventilů se prý posune i omezovač a to až na 7500 otáček a výkon pak k hranici 171 kW.

Modifikací se u STI dočkají i tlumiče a pružiny, fandové se mohou těšit rovněž na výkonnější brzdy se 4pístky nebo na 18palcová kola s pneumatikami, které budou lepivější. Zajímavé. Ve finále by se takový vůz mohl chovat ještě lépe než teď, zejména jeho záď už nebude mít zřejmě tolik přetáčivých tendencí. Je to dobrá nebo špatná zpráva? Uvidíme, podle nás to bude fungovat dokonale.

Pokud bychom zabruslili k designu, verze STI bude určitě lépe vypadat. Lízátko se objeví na předním nárazníku, maska chladiče bude vypadat trochu jinak a nesmíme opomínat ani nástavce prahů, které vůz opticky rozšíří a "přišijí" k silnici. Na zádi by se mohl objevit mohutný spoiler a uvnitř pak skořepinová sedadla.

Uvidíme, kdy se objeví nejostřejší BRZ i u nás v Evropě. Zatím je jasné, že trhy starého kontinentu rozhodně nedostanou přednost před Japonskem ani USA.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: