Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW 1 sedan vyjede i ve verzi M Performance

News

26.11.2012

Nejmenší BMW dostane kromě jiného i variantu sedan, která by měla být k dispozici se silným čtyřválcem konkurujícím Audi S3 nebo Mercedesu CLA 45 AMG.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segment prémiových hatchbacků je dnes nabitější, než kdy jindy. Není proto divu, že automobilky hodlají od svých úspěšných modelů odvodit i verze s klasickou karosérií sedan, která by mohla mít úspěch v Číně nebo v USA, kde tyto verze upřednostňují. Zatím však není úplně jasné, jakou platformu BMW použije. Logickým krokem by bylo použití stávající platformy s pohonem zadních kol, kterou používá současná řada 1 a dostane ji i řada 2, jenž bude k dispozici jako kupé a kabriolet.

Druhým řešením by se zdálo použití nové platformy s názvem UKL1, kterou dostane například nové MINI nebo konkurent Mercedesu třídy B, jehož předobraz jsme mohli vidět na pařížském autrosalonu ve studii BMW Concept Active Tourer. Mnichovská automobilka by tak srovnala krok se svými největšími konkurenty, kteří se modely standardně nabízejí také s pohonem pouze přední nápravy. Druhá varianta se nicméně zdá být relativně logická, tedy alespoň z pohledu BMW, podle kterého je použití nové platformy o 15 % levnější.

Stejně jako hatchback, kupé nebo kabriolet by i sedan mohl dostat verzi M Performance, která je jakýmsi mezistupněm mezi běžnými modely a vrcholem od divize M. Pod kapotu by si však nenašel místo osvědčený přeplňovaný šestiválec, ale upravená verze dvoulitrového čtyřválce s turbem. Výkon této jednotky by se pak měl pohybovat někde za hranicí 300 koní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: