Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi zvažuje naftový supersport

News

25.11.2012

Německá automobilka prý uvažuje o výrobě nového supersportu s turbodieselem, který by těžil ze zkušeností Audi z Le Mans.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nedávno jsme psali, že Audi pravděpodobně odpískalo projekt modelu R8 e-tron, tedy Audi R8 na čistě elektrický pohon. Nyní se zdá, že v Ingolstadtu pracují na novém supersportu kombinující vznětový motor a elektromotor. Naftový supersport by stál ve firemní hierarchii nad modelem R8 a stal by se přímým konkurentem pro Porsche 918 Spyder nebo McLaren P1.

Technicky by se vůz inspiroval závodním speciálem R18 e-tron, se kterým Audi vyhrálo letošní ročník Le Mans. Pod kapotou by se měl objevit osmiválcový turbodiesel, vznětový dvanáctiválec, který má automobilka také v nabídce, byl odmítnut z důvodu vysoké hmotnosti. Kombinovaný výkon turbodieselu a elektromotoru by měl činit 522 kW/710 koní, přičemž točivý moment by měl dosáhnout magické hranice 1000 N.m. Díky těmto parametrům by měl vůz zrychlit z nuly na 100 km/h za 3 sekundy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: