Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Vettel potřetí mistrem světa!

News

25.11.2012

Sebastian Vettel se tak stal nejmladším trojnásobným mistrem světa. Velkou cenu Brazílie vyhrál Jenson Button, Michael Schumacher se loučí s kariérou.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Poslední závod letošní sezóny nabídl prakticky vše. Hned na startu se Vettel nevyhnul kolizi s Brunem Sennou a propadl se až na poslední místo. Pokud tedy chtěl získat titul, nezbývalo mu nic jiného, než zahájit nejdůležitější stíhací jízdu svého života. Problémy se však nevyhnuly ani samotnému Alonsovi, který se propadl na čtvrté místo.

Sebastian Vettel předvedl své kvality, když se během devíti kol probojoval na deváté místo. Na čele se pak držela dvojice Hülkenberg-Button. Ti se však po vyjetí safety caru rozhodli zajet do boxů. Na první místo se tak posunul Lewis Hamilton, který si tuto pozici držel až do chvíle, kdy byl v souboji s Hülkenbergem po Němcově chybě vyřazen ze závodu. Pro Brita, jenž jel svůj poslední závod za McLaren, tak loučení dostalo hořkou příchuť. Hülkenberg, který se do závodu ještě dokázal vrátit, byl za tuto kolizi potrestán projetím boxovou uličkou.

Déšť během závodu značně zesílil, takže se jakékoliv předjíždění stalo riskantnějším. Fernando Alonso se předjetím stájového kolegy Felipeho Massy dostal na druhé místo za vedoucího Jensona Buttona. Sebastian Vettel se tou dobou držel na sedmém místě, mistrem světa by se tak stal právě on. Ač do konce závodu zbývalo několik posledních kol, déšť mohl konečným pořadím ještě pořádně zamíchat. To se však nestalo, i díky druhému vyjetí safety caru, který dovedl monoposty až do cíle závodu.

Závod vyhrál Jenson Button, Sebastian Vettel skončil šestý a stal se potřetí za sebou mistrem světa.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: