Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota plánuje pro Čínu dvě nové značky

News

23.11.2012

Japonská Toyota uvede na čínský trh dvě nové značky automobilů určené pouze pro tuto zemi.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Čínský trh je po tom americkém druhý největšá na světě. Není tedy divu, že automobilky se neváhají místním zvykům a požadavkům zcela přizpůsobit. Stejně jako japonské automobilky vytvořily v posledních desetiletích exkluzivní značky pro americký trh (Lexus, Infiniti, Acura), podobný scénář se chystá i v Číně. Nissan a Honda však již své čistě čínské automobilky mají, teď je na řadě Toyota.

Ta má v plánu vytvořit rovnou dvě nové značky, které budou působit pouze na čínském trhu. Oba nové projekty začnou již příští rok, zatím však ale není jasné, s kým Toyota vytvoří nový joint-venture, bez kterého není možné působit na čínském trhu. V úvahu připadají současní partneři Toyoty - FAW Group a Guangzhou Automobile Group.

Nissan, který pro Čínu vytvořil značku Venucia, hodlá uvést v roce 2015 na tamní trh elektrický automobil. V současnosti jsou v nabídce této značky dva modely, jež jsou vyráběny ve spolupráci s Dongfeng Motor.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: