Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SUV od Bentley se bude jmenovat Falcon

News

22.11.2012

Britská automobilka potvrdila, že vzhled nového SUV se bude výrazně lišit od studie EXP 9 F, která nevyvolala zrovna příznivé reakce.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V březnu letošního roku přivezlo Bentley na ženevský autosalon studii vozu kategorie SUV s názvem EXP 9 F, která měla předznamenávat sériovou podobu prvního crossoveru v historii značky. Reakce na koncept však byly prakticky jen negativní, protože design působil jako kdyby jej navrhli pro zákazníky v Rusku nebo na Arabském poloostrově, kde také Bentley v budoucnu plánuje prodat nejvíce kusů SUV Falcon.

O nový design modelu Falcon se postará tým pod vedením nového šéfdesignéra značky Bentley Luca Donckerwolkeho, z jehož pera vyšly například první generace Škody Octavia a Fabia. Na trhu by se Bentley Falcon mělo objevit v roce 2015.

Dalšími koncernovými projekty luxusních značek, které ale zatím neprošly schvalovacím procesem, jsou například Lamborghini Urus, tedy další SUV, ultraluxusní limuzína Bugatti Galibier nebo Bentley Azure, konkurent Rolls-Roycu Phantom Drophead Coupé.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: