Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar pracuje na nástupci modelu X-Type

News

22.11.2012

Sedan střední třídy, který by se postavil například BMW řady 3 nebo třídě C od Mercedesu, se na trh dostane v roce 2015.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Minulý model X-Type znamenal pro Jaguar prodejní propadák. Ač vycházel z Fordu Mondeo, byl výrazně přepracován. Pro stálé zákazníky značky byl ale X-Type málo reprezentativní, pro ostatní zase moc drahý. Nicméně jeden úspěch si tento model připsal, pomohol totiž změnit chápání značky Jaguar a díky tomuto modelu nebyl pro fanoušky takový šok, když na trh přišel model XF, pod jehož kapotou mimo jiné bije čtyřválcové naftové srdce.

Nicméně pokud chce Jaguar uspět, musí se poučit z minulých chyb a nabídnout plnohodnotný Jaguar se vším všudy. Naštěstí doba se dost změnila, čtyřválce již nejsou pro prémiová auta zapovězeným zbožím, i ve vztahu k naftě jsou především evropští zákazníci velmi vřelí. V roce 2015 se tedy dočkáme nového modelu střední třídy s kódovým označením  X760. K dispozici bude s pohonem buď jen zadních kol, nebo jako čtyřkolka. Na jeho základech by pak pravděpodobně mohl vzniknout crossover, tedy SUV, který by se postavil proti Audi Q5 nebo BMW X3.

Crossover by pak měl vzniknout i na základech modernizované verze modelu XF. Vlajková loď současné generace zůstane na trhu pravděpodobně až do roku 2017, kdy by měl přijít nástupce. Ten můžeme očekávat ve třech variantách – klasický sedan, čtyřdveřové kupé typu Mercedes-Benz CLS nebo BMW 6 Gran Coupé a luxusní verze konkurující Bentley Flying Spur, jenž by se ale nabízela za mnohem méně peněz.

Nabídku sportovní novinky F-Type doplní varianta pohonem všech kol a také vrcholné provedení RS. Druhý zástupce sportovní větve značky Jaguar – model XK – se pak v nové generaci posune výš a dostane výkonnější motory, aby si XK udrželo dostatečný odstup od menšího F-Type.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: