Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Supersport BMW M8 již v roce 2016

News

22.11.2012

Mnichovská automobilka by prý měla uvést nástupce legendární M1 kolem roku 2016. Nové menší modely BMW pak dostanou pohon předních kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Začněme ale pozitivními zprávami. Po obrovském úspěchu designové studie M1 Hommage jsme všichni předpokládali, že uvedení sériového modelu se dočkáme během několika let. Nicméně vedení BMW se v současnosti orientuje především na „ekologické“ projekty typu přeplňovaného tříválce, hybridních vozů řady „i“ nebo naopak nesmyslů v podobě třikrát přeplňovaného turbodieselu. Z trojice německých prémiových značek je tak BMW paradoxně jediné, které nemá opravdu sportovní model.

Nicméně zdá se, že se začíná blýskat na lepší časy. Podle některých zpráv automobilka vyvíjí nástupce legendárního modelu M1, které se stalo pravděpodobně prvním výkonným autem, které jste mohli používat na denní ježdění. Tyto spekulace podporuje i fakt, že ve vývoji je již jiný „sportovní“ model, hybridní BMW i8, se kterým by práve M8 sdílela část komponent.

Ač se BMW v posledních letech odklání od svých tradic a velké motory jsou postupě nahrazovány menšími, v případě M8 bychom se ale neměli ničeho bát. V plánu je nasazení osmiválcového motoru s přeplňováním, který by se mohl pyšnit výkonem okolo 447 kW/608 koní.

Premiéru by si supersport M8 měl odbýt v roce 2016, kdy si BMW připomene 100 let od svého založení. Pro automobilku, kterou ještě stále mnoho fanoušků vnímá jako výrobce sportovně orientovaných modelů, by to byl jistě skvělý tah.

Další zpráva však není tak povzbudivá. Vedení automobilky totiž potvrdilo, že příští generace řady 1 a 2 dostane platformu BMW UKL s pohonem předních kol. Kromě modelů s modrobílou vrtulkou ve znaku by se na této platformě mělo objevit i nové MINI, které bude tentokrát k dispozici také s pěti dveřmi. Celkově by tuto platformu mělo využít 12 modelů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: