Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lev s menší tlamou: Peugeot 3008

News

21.11.2012

Francouzská automobilka připravuje premiéru pro Peugeot 3008 s výrazně pozměněným kukučem. Crossover s velmi širokou variabilitou tak bude po třech letech opět silnější. Ukáže se na autosalonu v Číně.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Na jeden z následujících autosalonů přiveze Peugeot vůz, který vypadá o dost odlišněji než současná 3008. Mohutná mřížovaná maska chladiče je pryč a střídá ho nová s dvojicí chromovaných žeber. V součinnosti s tím došlo na implementaci nového nárazníku.

Nebyl by to snad moderní facelift, kdyby chyběly pásy LED u hlavních světlometů. Novinka může v někom evokovat model 4008.

Naopak na zádi se toho změnilo dle snímků jen málo. Na spodních hranách bočních oken najdeme nově i chromovaný dekor. A chrom zdobí podle fotografií také střešní ližiny a kola. V souvislosti s nově střiženým exteriérem muselo dojít na nepatrné prodloužení karoserie, čímž se nová 3008 prodloužila o 63 mm a je nyní také o 3 mm širší.

Uvnitř si všímáme zajímavějšího volantu a také nového voliče převodovky, dále nových barev a materiálů.

Modernizovaný model by se měl také dočkat opět motoru 1.6 THP v různých výkonnových variantách, přičemž ta nejsilnější se pochlubí 122 kW. Zvažuje se použití starších motorů pro snížení základní ceny na nižší úroveň. Nadále se bude 3008 vyrábět v továrně Dongfeng/PSA, která se nachází v Číně. Bude ale evropská verze vypadat stejně jako ta na fotografiích?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: