Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo S60 Polestar s 515 koňmi míří do LA

News

21.11.2012

Švédská automobilka si připravila pro nadcházející autosalon v Los Angeles koncept výkonného modelu S60 s přídomkem Polestar. Vyladěný motor T6 nabídne 515 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sedan od Volva s označením S60 nepatří v sériové podobě mezi sportovní vozy, však o tom ani vozy od švédského výrobce nejsou. Zdá se ale, že v budoucnu by Volvo výkonné modely produkovat chtělo. Jedním z prvních zástupců vozů Polestar v nabídce by mohlo být Volvo S60. O tom, že to nemusí být pouze spekulace, svědčí koncept, který se ukáže na listopadovém autosalonu v Los Angeles.

Pod kapotou si našel místo značně modifikovaný šestiválec T6 přeplňovaný novým a větším turbodmychadlem Garret 3171. Kromě jiného turba dostal motor novou hlavu válců, upravené spalovací komory, nerezový výfukový systém Ferrita nebo upravené sání. Díky těmto úpravám vzrostl výkon na celkových 379 kW/515 koní, přičemž točivý moment nyní dosahuje 575 N.m. Díky těmto parametrům zrychly Volvo S60 Polestar z 0 na 100 km/h za 3,9 sekund a dosáhne rychlosti 300 km/h. Úpravou prošel také podvozek, který dostal větší stabilizátory a brzdy nebo nové tlumiče Öhlins.

Od standardního Volva S60 se verze Polestar na první pohled liší zejména přepracovanou karoserií, která nyní působí agresivnějším dojmem, nebo disky Polestar o velikosti 19 palců.

O sériové výrobě zatím není rozhodnuto, nicméně podle některých informací se chystá limitovaná produkce, na kterou by ale v případě zájmu mohl navázat regulérní model.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: