Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi chystá v USA dieselovou ofenzívu

News

21.11.2012

Audi chystá uvést ve Spojených státech hned několik modelů se vznětovým šestiválcem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V Evropě bereme vznětové motory naprosto normálně. Některých modelů se dokonce s turbodiesely prodá více, než s klasickým zážehovým motorem. A v posledních letech se úspornější diesely prosazují i v těch kategoriích, kde spotřeba nehraje až tak velkou roli. Nicméně dieselová „posedlost“ je prakticky záležitostí jen určitých evropských trhů, ve zbytku světa mnohdy drtivě převažují benzinové jednotky.

Jedním z takových trhů jsou i Spojené státy, které máme stále spojené s velkými osmiválcovými zážehovými motory. Nicméně doba se mění a zdražující pohonné hmoty nutí americké řidiče k přesunu k menším jednotkám. Přeplňované zážehové motory již nejsou výjimkou, nicméně vznětové modely stály vždycky tak nějak stranou i z důvodů velmi tvrdě nastavených emisních limitů, které například v Kalifornii prakticky zněmožnili prodej modelů spalujících naftu. V tom byla Evropa přece jen mnohem benevolentnější.

Jednou z automobilek, která na turbodieselech staví, je Audi. To nyní hodlá uvést na americký trh hned několik modelů s motorem 3.0 TDI. Audi si vybralo pro svou dieselovou ofenzívu šestiválec, jelikož Američané stále upřednostňují větší motory. O vyšší kultivovanosti nemluvě.

Vrchol bude tvořit Audi A8 3.0 TDI, které na tamní trh přijde příští jaro. Motor nabídne 176 kW/240 koní a 550 N.m. Díky těmto paramatrům zrychlí dieselová A8 z nuly na 100 km/h za 6,4 sekund.

Druhým modelem, který se nově představí s písmenkami TDI na zádi, bude A6. Severoamerická premiéra proběhne již na konci listopadu tohoto roku na autosalonu v Los Angeles, na trh pak přijde příští podzim. V roce 2014 pak „á-šestku“ Audi A7 TDI.

Posledním modelem bude SUV Q5, pro nějž bude turbodiesel po přeplňovaném zážehovém čtyřválci 2.0 TFSI, šestiválci 3.0 TFSI a Q5 Hybrid čtvrtou pohonnou jednotkou v nabídce. Audi Q5 3.0 TDI pak nabídne dojezd až 1126 km.

Kromě těchto novinek se představí také modernizované Audi Q7 TDI.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: