Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi chystá v USA dieselovou ofenzívu

News

21.11.2012

Audi chystá uvést ve Spojených státech hned několik modelů se vznětovým šestiválcem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V Evropě bereme vznětové motory naprosto normálně. Některých modelů se dokonce s turbodiesely prodá více, než s klasickým zážehovým motorem. A v posledních letech se úspornější diesely prosazují i v těch kategoriích, kde spotřeba nehraje až tak velkou roli. Nicméně dieselová „posedlost“ je prakticky záležitostí jen určitých evropských trhů, ve zbytku světa mnohdy drtivě převažují benzinové jednotky.

Jedním z takových trhů jsou i Spojené státy, které máme stále spojené s velkými osmiválcovými zážehovými motory. Nicméně doba se mění a zdražující pohonné hmoty nutí americké řidiče k přesunu k menším jednotkám. Přeplňované zážehové motory již nejsou výjimkou, nicméně vznětové modely stály vždycky tak nějak stranou i z důvodů velmi tvrdě nastavených emisních limitů, které například v Kalifornii prakticky zněmožnili prodej modelů spalujících naftu. V tom byla Evropa přece jen mnohem benevolentnější.

Jednou z automobilek, která na turbodieselech staví, je Audi. To nyní hodlá uvést na americký trh hned několik modelů s motorem 3.0 TDI. Audi si vybralo pro svou dieselovou ofenzívu šestiválec, jelikož Američané stále upřednostňují větší motory. O vyšší kultivovanosti nemluvě.

Vrchol bude tvořit Audi A8 3.0 TDI, které na tamní trh přijde příští jaro. Motor nabídne 176 kW/240 koní a 550 N.m. Díky těmto paramatrům zrychlí dieselová A8 z nuly na 100 km/h za 6,4 sekund.

Druhým modelem, který se nově představí s písmenkami TDI na zádi, bude A6. Severoamerická premiéra proběhne již na konci listopadu tohoto roku na autosalonu v Los Angeles, na trh pak přijde příští podzim. V roce 2014 pak „á-šestku“ Audi A7 TDI.

Posledním modelem bude SUV Q5, pro nějž bude turbodiesel po přeplňovaném zážehovém čtyřválci 2.0 TFSI, šestiválci 3.0 TFSI a Q5 Hybrid čtvrtou pohonnou jednotkou v nabídce. Audi Q5 3.0 TDI pak nabídne dojezd až 1126 km.

Kromě těchto novinek se představí také modernizované Audi Q7 TDI.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: