Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi Q8 přijede v roce 2017

News

20.11.2012

Hlad zákazníků po vozech SUV stále neustává a tak se z dříve okrajového segmentu stává prioritní trh pro drtivou většinu automobilek.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že mít model SUV v nabídce je prakticky jistá výhra, není třeba přesvědčovat žádného manažera zodpovědného za prodej. Dokonce i automobilky, u kterých byla dříve jakákoliv zmínka o sportovně užitkovém modelu naprosto nepřípustná, postupně otáčejí. Kategorií, která bude v budoucnu růst, budou zejména luxusní „terénní“ vozy. Tomuto segmentu v současnosti vévodí nový Range Rover, který ale brzy dostane nepříjemného soupeře v podobě SUV od Bentley.

I Aston Martin plánuje model se zvýšeným podvozkem. Naštěstí se má prodávat pod znovuobjevenou značkou Lagonda, tudíž by nemělo dojít k narušení „posvátné“ aury tohoto výrobce luxusních automobilů.

Kromé vyloženě luxusních značek plánuje výrobu nového velkého a drahého crossoveru také Audi. Ten by se měl jmenovat Q8, čímž se v hierarchii zařadí nad model Q7. Postavený bude na prodloužené verzi nové modulární platformy MLB, kterou dostane také nové Porsche Cayenne nebo Volkswagen Taureg. Díky vysokému podílu hliníku by měla Q8 vážit až o 300 kg méně, než současná generace Audi Q7. Vzhled se pak bude inspirovat stále populárnějšími čtyřdveřovými kupé.

Pod kapotou by se měly objevit prakticky totožné jednotky s modelem Q7. Očekává se nasazení zážehových a vznětových vidlicových šestiválců a osmiválců, stejně tak i plug-in hybridu. Vyloučena není také výkonná verze RS, o které se uvažuje i v případě Range Roveru. Paramatery by se pak měly pohybovat okolo 410 kW/557 koní.

Na trhu by se luxusní crossover Audi Q8 měl objevit až v roce 2017.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: