Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Lotus Esprit je hotov!

News

20.11.2012

Značka Lotus, která si momentálně prochází finanční a personální krizí, má prý hotový supersport Esprit. Kdy se ho ale dočkáme, to je zatím ve hvězdách.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lotus před nedávnem představil velmi smělé plány do budoucna. Ty měly kromě nové generace Espritu zahrnovat například čtyřdveřové „kupé“ po vzoru Porsche Panamera nebo Aston Martin Rapide. N autosalonu v Paříži v roce 2010 dokonce představila vizi svých pěti nových modelů. Realizace se ale zatím dočkal je jeden. Finanční problémy a ne zcela známé důvody vedly k odvolání tehdejšího ředitele Danyho bahra, který za těmito projekty stál.

Teď se ale zdá, že přece jen se dočkáme nového supersportu Esprit, který by měl být prakticky hotov. Vzhledem k ale personální rošádě na nejvyšších místech není zcela jisté, kdy se tento klíčový model dostane na trh.

Sílu bude Espritu dodávat nové vyvinutý osmiválec o objemu 5,0 litru s výkonem okolo 650 koňských sil. Tomu by měl pomáhat ještě systém KERS inspirovaný technologií F1. O přenos výkonu se pak postará sedmistupňová převodovka s pádly pod volantem. Cena by se měla pohybovat okolo 100 000 liber (cca 3 000 000 Kč), přičemž hlavním konkurentem by se mělo stát Porsche 911.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: