Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Octavia se odhaluje i ve verzi kombi

News

20.11.2012

Představení třetí generace Škody Octavia bude jistě pro statisíce českých fanoušků událostí číslo jedna. Po fotkách zamaskovaých prototypů vám přinášíme snímky odhalující prakticky še, a to včetně verze kombi!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Octavia je pro mladoboleslavskou automobilku nejdůležitější model. Nová generace bude stát na koncernové platformě MQB, kterou již dostal například nový Golf. Vůz od českého výrobce se na rozdíl od svého koncernového příbuzného významně prostorově natáhne. Škoda totiž vsadí na svou osvědčenou taktiku, kdy některé modely leží až těsně na okraji jednotlivých kategorií. Snímky pochází z havního města Chile, kde probíhalo focení pro oficiální představení.

První, co zaujme, je jistě samotný vzhled. Pod ten se podepsal slovenský designér Jozef Kabaň, který měl na starosti například exteriér Bugatti Veyron. Nepřekvapí tedy jednoduché linky a ostřejší hrany. Největší změnou jsou přední světla, která se svým pojetím vrátila do dob druhé generace před faceliftem. Zadní části dominují rozměrné koncové světlomety s tradičním obrysem ve tvaru C. Všimnout si můžeme také neobvykle dlouhého zadního převisu, jež stojí za bezkonkurenčně největším zavazadelníkem ve své třídě. A právě jistá schizofrenie ohledně sebeurčení Octavie bude pokračovat i nadále. Automobil sice patří do segmentu C (tedy nižší střední třídy), svými rozměry se ale řadí spíše po bok Fordu Mondeo nebo sesterského Passatu. Škoda totiž vždy nabídla větší kus auta za prakticky srovnatelnou cenu jako konkurence. Celkově se design velmi podobá modelům Audi nebo například takovému Seatu Exeo, což je ve skutečnosti přepracované Audi A4 minulé generace.

Překvapením pak je snímek Octavie kombi, jejíž představení mělo následovat až koncem příštího roku. U Škody si však uvědomili, že tato verze je až příliš důležitá, takže praktičtější verze se dočkáme ve stejnou dobu jako liftbacku. Podle snímku se opět bude jednat o automobil s rekordním zavazadlovým prostorem, který se nenechá zahanbit ani těmi největšími kombi na trhu.

Motorová nabídka bude prakticky shodná s ostaními modely s platformou MQB (Audi A3, Seat Leon, VW Golf), těšit se tedy můžeme i na „sportovní“ RS se zážehovým i vznětovým motorem nebo na oblíbený Scout s pohonem všech kol.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: