Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo V60 Plug-in hybrid vyprodán

News

19.11.2012

Švédská automobilka v příštím roce uvede na trh plug-in hybridní verzi jejich modelu V60. Na této zprávě by toho nebylo zas až tak moc zajímavého, pokud by se pod kapotou hybridu nenacházel vznětový motor.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V hybridních vozech se v 99% případů nachází elektromotor spolupracující se zážehovýcm motorem. U Volva na to ale šli jinak a místo zážehového motoru namontovali vznětovou jednotku. Pod kapotou se tak nachází osvědčený vznětvý pětiválec o objemu 2,4 litru. Ten nabídne výkon 158 kW/245 koní a 440 N.m točivého momentu. Samotný elektromotor pak disponuje 51 kW/70 koňmi a 200 N.m, díky čemuž hybridní V60 zrychlí z nulové rychlosti na sto kilometrů v hodině za 6,9 sekund.

Jak už sám název napovídá, baterie v hybridní V60 lze dobíjet prostřednictvím zásuvky. Elektrický pohon pak nebude sloužit pouze ke zvýšení dynamických parametrů, ale rovněž k čistě elektrické jízdě.

Pokud budete mít o hybridní Volvo zájem, budete si muset počkat. Prvních tisíc kusů si totiž již našlo své majitele. Švédská automobilka tak plánuje navýšit výrobu tohoto modelu na 4000-6000 jednotek ročně v roce 2014.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: