Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche Cayenne e-Hybrid přijede v roce 2014

News

19.11.2012

SUV od značky Porsche modernizovanou hybridní verzi, která bude schopna ujet až 24 km čistě na elektrický pohon.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Porsche Cayenne v současnosti tvoří největší část prodejů automobilky z německého Zuffenhausenu. Tento model vyvola při svém uvedení spoustu rozporuplných reakcí, nicméně zdá se, že nebýt Cayenne, Porsche by prakticky přestalo existovat, alespoň tedy v té podobě, kterou známe teď. Z malé a uzkoprofilové značky se totiž stala automobilka, která svými prodejemi předehnala například Alfu Romeo a útočí na hranici 200 tisíc prodaných vozů ročně. Nemluvě o tom, že patří k nejziskovějším automobilovým společnostem. Jen díky Cayenne a Panameře můžeme očekávat nepochybně skvělou 918 Spyder nebo konkurenta pro Ferrari 458 Italia.

Spolu s představením faceliftovaného modelu se ukáže také inovované provedení s názvem e-Hybrid. To by mělo kombinovat zážehový přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru s výkonem 249 kW/339 koní s elektromotorem. Ten by měl přidat dalších 75 kW/102 koní. Celkový výkon této hybridní soustavy by se pak měl pohybovat 313 kW/426 koní, což vůbec nezní špatné, co říkáte? Navíc Cayenne e-Hybrid bude schopen ujet až 24 km čistě na elektrický pohon.

Podle neoficiálních zpráv se tento systém objeví i v Panameře, kterou v nejbližší budoucnosti čeká rozsáhlejší facelift inspirovaný konceptem Panamera Sport Turismo, jež se představil na autosalonu v Paříži.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: