Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Známe detaily nástupce Enza

News

19.11.2012

Hypersportovní Ferrari s označením F150 se představí již na jaře příštího roku. Můžeme se těšit na výkon přes 800 koní a hmotnost okolo 1100 kilogramů!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nástupce modelu Enzo bude nejrychlejší silniční Ferrari všech dob. Za své dynamické parametry bude vděčit nejen potentnímu dvanáctiválci s výkonem přes 800 koní, ale také velmi nízké váze, která se díky použití karbonu a dalších lehkých materiálů dostane na hodnotu okolo 1100 kg, což zaručí více než dostatečnou dynamiku.

Na rozdíl od svého kokurenta v podobě McLarenu P1 nabídne Ferrari F150 sofistikovanější použití karbonu v konstrukci automobilu. Samotný karbonový monokok tak bude vážit pouhých 70 kilogramů. Díky zkušenostem ze seriálu F1 můžeme očekávat karoserii s využitím aktivní aerodynamiky.

Pohon se postará již zmíněný vidlicový dvanáctiválec, kterému však bude krýt záda malý elektromotor, jež si bude brát sílu z li-ion baterií. Elektromotor však nebude sloužit k čistě elektrickému pohonu, ale bude pomáhat spalovacímu motoru zejména při akceleraci a při vysokém zatížení. Podle výkonného ředitele Ferrari pomůže toto řešení snížit čas potřebný na dosáhnutí dvousetkilometrové rychlosti o 10%.

Systém dveří bude řešen podobně jako tomu bylo u Enza. Sedačky budou připevněny nastálo, každý vůz tak bude vyroben na míru každému klientovi. Nastavitelné pak budou samotné pedály.

O přenos výkonu se bude starat dvouspojková automatická převodovka, která bude z důvodu co nejnižšího těžiště uložena co velmi nízko. I samotná karoserie se pak bude vyznačovat velmi nízkým profilem. Ferrari F150 totiž bude těžit ze zkušeností z F1 jako žádný jiný vůz automobilky se vzpínajícím se koníkem ve znaku v historii.

Cena samozřejmě bude plně reflektovat exkluzivitu a schopnosti nového hypersportu od Ferrari, tudíž můžeme očekávat částku kolem 1 milionu Euro (25 000 000 Kč). I přes vysokou cenu ale předpokládáme, že o zájemce nebude nouze.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: