Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Maserati Quattroporte dostane pouze přeplňované motory.

News

19.11.2012

Pod kapotu nové vlajkové lodi od Maserati se podívají pouze přeplňované jednotky. Kromě obligátního osmiválce můžeme očekávat i menší šestiválec se dvěma turby.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Současná generace sedanu Quattroporte sází na atmosférický osmiválec původem z Ferrari, její následovník vašk vsadí na downsizing a přeplňování. Naštěstí se nemusíme obávat, že by se charakterní osmiválec z nabídky poroučel, to ne. Místo toho ovšem dostane přeplňování dvěma turby. Výkon vrcholné jednotky o objemu 3,8 litru tak poskočí na 395 kW/537 koní, díky čemuž Quattroporte zvládne zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,7 sekund. Maximální rychlost pak bue 307 km/h.

Druhým motorem, který bude tvořit prozatimní základ nabídky, je twin-turbo šestiválec o objemu 3,0 litru a výkonu 306 kW/416 koní. Tato jednotka bude spojena s osmistupňovou automatickou převodovkou, která bude ve standardu posílat výkon na zadní nápravu. Díky tomu Maserati zrychlí na stokilometrovou rychlost za 5 sekund a ručička rychloměru se zastaví na čísle 285 km/h. K dispozici však bude také provedení s pohonem všech čtyř kol. V této konfigurace se oproti verzi s pohonem zadních kol sníží o 0,1 sekundy na 4,9 sekund a maximální rychlost se sníží na 283 km/h.

Premiéru si nová generace Maserati Quttroporte odbude na lednovém autosalonu NAIAS v americkém Detroitu. Pro automobilku Maserati to však nebude v roce 2013 jediná premiéra. Ke konci roku bychom se měli dočkat také menšího sedanu Ghibli, pod jehož kaptu se velmi pravděpodobně podívá i turbodiesel.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: