Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Toyota Prius bude čtyřkolka

News

16.11.2012

Nová generace nejprodávanějšího hybridního vozu dostane pohon všech kol. Oficiální premiéra proběhne v roce 2015.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Toyota Prius se během let stala komerčně nejúspěšnějším hybridním vozem na světě. Dá se říci, že pod pojmem hybrid si většina lidí vybaví právě tento model. Není proto divu, že si největší automobilka světa dá na příští generaci velmi záležet. Nový Prius prý dostane radikálnější design, který přijde o svůj klínovitý profil, který je pro tento model typický.

Srdcem standardního Priusu se stane inovovaný čtyřválec o objemu 1,8 litru. Jenž bude doplňěn novým elektromotorem. Ten bude menší než ten současný, přitom ale nabídne vyšší výkon. Podle zpráv by měl nový Prius dosahovat kombinované spotřeby 3,1 litru na 100 km, což je v přepočtu necelých 70 gramů CO2 na ujetý kilometr. I v nové generaci se o uchovávání energie postarají nikl-metal hydridové akumulátory.

Největší novinkou ale bude pohon všech kol e-4WD. Ten bude pracovat na podobném principu jako systém v Peugeotu 508 RHX. Zážehový motor tedy bude pohánět předná kola, kdežto elektromotor dodá výkon zadním kolům. Tento systém pak bude fungovat až do rychlosti 59 km/h.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: