Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi SQ5 dostane motor 3.0 TFSI

News

16.11.2012

SUV od německé automobilky se nedávno představilo ve variantě SQ5. Pod kapotou ale netrůní zážehový motor, nýbrž vznětový. To by se ale mělo změnit!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Současný třílitrový turbodiesel se dvěma turby patří mezi to nejlepší, co automobilka Audi může nabídnout. Výkon 230 kW/313 koní a 650 N.m točivého momentu dokáže v pružném zrychlení zadupat do země i velkou část vyloženě sportovních automobilů s osmiválci pod kapotou, nicméně stále je to „jen“ diesel, pro který dost řidičů nemá pochopení. Proto by se měl v modelu SQ5 objevit i kompresorem přeplňovaný zážehový šestiválec o objemu 3,0 litru vyladěný na 260 kW/354 koní, čímž by se dostal daleko před své konkrenty v podobě BMW X3 xDrive35i nebo Mercedes-Benz GLK 350. U BMW se však očekává příchod ostré verze X3 M s řadovým přeplňovaným šestiválcem, který svůj debut zažije v modelech M3 a M4.

Vzhledem k představení SQ5 se zážehovým motorem se vkrádá otázka, zda Audi nepláuje také model RS s přeplňovaným pětiválcem a výkonem okolo 400 koní. Bylo by to vcelku logické rozhodnutí. Výkonná SUV, ač o jejich smyslu můžeme pochybovat, se těší u zákazníků velké oblibě. Pro automobilky se navíc jedná o relaitvně jednoduchý způsob zvýšení zisků.  Navíc v konkurenci tak silných soupeřů, jakými BMW a Mercedes nepochybně jsou, si Audi nemůže dovolit ignorovat sebemenší segment.

Audi SQ5 3.0 TFSI by se na trh mělo dostat v průběhu květa příštího roku, oficiální představení tedy můžeme očekávat v nejbližších měsících.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: