Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Toyoty Supra potvrzen!

News

15.11.2012

Sportovní model od Toyoty dostane svého následovníka. Na trh by se měl dostat nejdříve za 5 let.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Toyota v posledních letech platila za výrobce kvalitních, ale poněkud nudných a všedních vozů. To se však začíná měnit. První vlaštovkou byl duchovní následovník modelu AE86 vzešlý ze spolupráce se Subaru, teď bychom se měli dočkat většího sportovního modelu Spra, o němž se hovoří již léta.

To však ale není jediná pozitivní zpráva, vedení Toyoty prý schválilo ještě druhý model se sportovními ambicemi, který by se měl zařadit pod současnou GT86. Dočkali bychom se tedy opravdu cenově dostupného a řidičsky zajímavého vozu, o které je v posledních letech opravdu nouze. Podle spekulací by měl být menší model nástupcem Toyoty MR-2, ale nic ještě není potvrzeno.

Nové Toyoty Supra se však pravděpodobně nedočkáme dříve než v roce 2017. Alespoň to tvrdí šéf inženýr projektu GT86 Tetsuya Tada, podle kterého vývoj tohoto modelu trval přibližně 5 let.

V návaznosti na tuto zprávu se objevily další novinky. Supra by prý mohla být vyvíjena ve spoluráci s Teslou. Pravděpodobně by se jednalo o podobný typ spolupráce, jakou nedávno uzavřel Renault a Caterham. Pro tyto dvě automobilky by to nebylo poprvé, kdy spojily síly. Jejich prvním projektem totiž byla aelektrický RAV4 EV.

Nicméně jedná se pouze o spekulace, které mohou ve výsledku vyznít do prázdna, jelikož Toyota již dříve uzavřela dohodu s BMW o společném vývoji nového sportovního automobilu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: