Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan GT-R 2013 se chystá pokořit Nürburgring. Opět.

News

14.11.2012

Stalo se už tradicí, že prakticky každý nový model si zajede své „povinné“ kolo na slavné Severní smyčce Nürburgringu. Mezi nejaktivnější patří Nissan GT-R.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nissan GT-R patří mezi nejrychlejší auta dnešní doby. Svůj čas na Nordschleife zajel již několikrát a vždy se jednalo o obdivuhodný výkon. Podle šéf inženýra Nissanu GT-R Kazutoshi Mizuna se verze pro modelový rok 2013 chystá pokořit absolutní rekord v kategorii produkčních vozů, jež mohou jezdit legálně po silnicích.

Podle Mizuna dokáže inovované GT-R zajet okruh dlouhý 20,8 km za 7 minut a 18 sekund, což je o 8 sekund rychleji, než výsledek tohoto japonského superauta z roku 2009. I tak je ale předpokládaný čas několik sekund za rekordním výkonem Viperu ACR, jenž drží současný rekord s časem 7:12:13. Mizuno je však velmi sebejistý a o svém „dítku“ nepochybuje.

Dalším rekordmanem z dílny Nissanu by se pak mohl stát závodní GT-R Nismo GT3, jenž by podle šéf inženýra automobilky mohl stlačit čas až pod sedm minut, čímž by se dostal mezi absolutně nejrychlejší automobily, které kdy „Zelené peklo“ pokořily.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: