Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche omezí výrobu sportovních vozů

News

14.11.2012

Německá automobilka kvůli ochabující poptávce na evropských trzích zruší víkendové směny v továrne v Zuffenhausenu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nelichotivá ekonomická situace na evropských trzích tvrdě dopadla také na výrobce automobilů. Není se co divit, automobilový průmysl je na podobné výkyvy extrémně náchylné. Situace v Evropě byla prozatím nemilosrdná především pro masové automobilky, které vyrábějí především levnější vozy. Teď se ale dostávají na řadu i luxusnější značky.

Porsche oznámilo, že zruší víkendové směny v továrně v Zuffenhausenu, kde se vyrábějí sportovní modely Boxster, Cayman a 911. Přitom především nová generace „devětsetjedenáctky“ se postarala o navýšení výroby v tomto závodě. Od ledna příštího roku se tedy provoz zkrátí na pět pracovních dnů.

Podle společnosti HIS Automotive se s nižšími prodeji sportovních modelů Porsche počítá i pro příští rok, kdy by měly dodávky klesnout o 10,7% na 14 543 vozů. Nicméně Porsche přiveze na lednovou auto show v Detroitu novou generaci kupé Cayman, které by mohlo upadající poptávku na evrospkých trzích trochu vzkřísit.

Opačná situace pak panuje na všech ostatních trzích, které naopak rostou. Největší přírůstky hlásí Čína a Spojené státy, které si připsaly dvouciferný procentní nárůst, přičemž Evropa hlásí 4,5% minus. I tak se ale říjnové prodeje zvýšily o celých 25% na 11 688 prodaných vozů.

Daří se tak především modelům, které pravověrní fandové značky těžce překousávají. Druhá továrna v německém Lipsku, kde se vyrábí Cayenne, totiž v příštím roce začne produkovat nové menší SUV s názvem Macan, které by mělo automobilce dopomoci k vytyčených 200 000 prodaných vozů do roku 2018.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: