Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Range Rover Sport možná dostane ostrou verzi R-S

News

14.11.2012

Nový Range Rover Sport by mohl o vzoru Jaguaru dostat ostrou variantu R-S.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Modely Range Roveru byly vždycky tak trochu solitéry. Oproti současným vozům kategorie SUV nabízejí mnohem lepší vlastnosti v terénu a i v oblasti luxusu a komfortu se s nimi mohou měřit jen ti nejlepší. Nová generace Range Roveru dokonce zamířila ještě výš a svým pojetím se spíše blíží vozům Bentley. A právě proti chystanému SUV od britské automobilky, jež patří pod křídla koncernu Volkswagen AG, tento aristokrat míří.

Prostřední model z nabídky Range Roveru s přídomkem Sport si naopak vezme v nové generaci na paškál úplně jiné vozy. Díky použití nové hliníkové platformy můžeme očekávat mnohem nižší hmotnost, jež by se pozitivně měla projevit (nejen) na jízdních vlastnostech. Proto vedení Land Roveru přemýšlí, že by model Sport mohl dostat kompresorový osmiválec o objemu 5,0 litru, který najdeme také pod kapotami spřízněných Jaguarů.

Range Rover Sport R-S by se tak postavil prot Porsche Cayenne GTS nebo dvojici SUV od BMW X5 M a X6 M. Tuto verzi by tedy poháněl pětilitrový osmiválec o výkonu zhruba 405 kW/550 koní, točivém momentu 680 Nm a zrychlení z nuly na 100 km/h pod 5 sekund. Parametry to jsou skutečně úctyhodné, nicméně rozhodující bude také spotřeba, jelikož již standardní verze s tímto motorem patří mezi rekordmany v tom negativním smyslu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: