Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncept BMW řady 4 míří do Detroitu

News

13.11.2012

Bavorská automobilka se rozhodla pro nevídaný krok, přejmenuje totiž jedny ze svých nejironičtějších modelů. Kupé a kabriolet vycházející z řady 3 totiž budou nově označovány jako řada 4.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW se tak pravděpodobně shlédlo v Audi, které svou řady A4 také rozdělila. Z marketingového hlediska to zní logicky. Tím, že automobilka zdánlivě posune jeden model výš, může si pak za něj také více účtovat. Dalším důvodem pravděpodobně budou také větší odlišnosti mezi sedanem/kombi řady 3 a novým kupé a kabrioletem. A i když sama automobilka tuto revoluci ještě nepotvrdila, je to prakticky na 100% rozhodnuto. Na výsledek si počkáme do ledna, kdy se v Detroitu představí koncept BMW kupé čtyřkové řady.

Ač se vlastně bude jednat o studii, v případě BMW však můžeme očekávat sériový model v prakticky nezměněné podobě. Motorová paleta nabídne prakticky stejné jednotky, jaké můžeme vidět v současné řadě 3 s označením F30. Překvapením tak jistě nebude nasazení oblíbeného vznětového čtyřválce o objemu 2,0 litru v různých výkonových verzích. Dieselové motory nižší kubatury pak doplní řadový šestiválec, pravděpodobně jak ve verzi 30d, tak i 40d. U zážehových jednotek má jisté místo přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru a třílitrový šestiválec s turbem a výkonem přes 300 koní. Zapomenout také nesmíme na ikonickou verzi od BMW Motorsport, která poprvé v tomto modelu dostane přeplňování a rovnou trojité. Kromě klasické nabídky kupé a kabrioletu se představí také verze Gran Coupé s dynamičtější siluetou připomínající kupé.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: