Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda Civic Type-R 2015: Dva litry, turbo a 305 koní

News

13.11.2012

Ostrá verze současné deváté generace Hondy Civic se ukáže až za tři roky. Pod kapotou by se měl objevit přeplňovaný motor o objemu 2,0 litru a výkonu přes 300 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Spekualcí o tom, jaký motor se nakonec podívá pod kapotu Civicu Type-R, bylo již více než dost. Většina z nás doufala, že by se přece jen mohl vrátit ikonický atmosférický dvoulitr s výkonem někde kolem 250 koní (kdo by ale lpěl na výkonu, když by motor mohl točit až za 8 tisíc otáček, že). Další zvěsti pravily, že se bude jednat o nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru, jehož závodní variantu nalezneme v Civicu WTCC. Právě tento motor se zdál jako nejpravděpodobnější varianta.

Nicméně vzhledem k tomu, že představitelé Hondy již teď vyhlašují, že nový Civic Type-R bude nejrychlejší předokolkou na Nordschleife, byla asi „jednašestka“ málo. Podle šéfa výzkumu a vývoje značky Honda Yasuhisa Araie se ale vrátí dvoulitr, tentokrát ale s přeplňováním. Vzhledem k úkolu, který si lidé z Hondy dali, se to dalo předpokládat. Navíc pro turbo hovoří nižší papírové emise a ty jsou pro úředníky z Bruselu něco jako Slovo Boží.

Dvoulitrový motor by měl poskytnout výkon 224 kW/305 koní, čímž by se ostrý Civic dostal daleko před svého největšího konkurenta – Renault Mégane R.S. 265, jenž je současným držitelem rekordu ze Severní smyčky. Jelikož 305 koní je už slušný nápor, měl by Civic na přední nápravu dostat mechanický samosvor. Další technologií zlepšující jízdní vlastnosti bude systém Presicion All Wheel Steer, díky němuž je možné projet zatáču rychleji, jelikož se zadní kola natočí v opačném směru oproti těm předním.

Nové Hondy Civic Type-R se však nedočkáme dříve, než v roce 2015. Vzhledem k počtu „zaručených“ zpráv ohledně tohoto modelu očekáváme, že do té doby se pohonná jednotka změní ještě několikrát.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: