Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda potvrdila rivala pro Nissan Juke

News

12.11.2012

Kategorie crossoverů a vozů SUV ještě není zcela zaplněna a nejen Honda si je toho vědoma. Navíc je to právě tento segment, který v časech ne moc povzbudivých dokáže vykouzlit úsměv na tváři nejednoho manažera zodpovědného za prodej.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nissan před časem vsadil na výrobu crossoverů a tato volba se mu vyplatila. Z Qashqaie se i přes opravdu hodně špatně vyslovitelné jméno stal hit, jeho menší bráška Juke zase zabodoval extravagantním designem, jenž se stal skvělým doplňkem nejedné ženy. Proto se nelze divit, že se do tohoto segmentu chystá vkročit i Honda.

V příštích letech se tak můžeme těšit na malý crossover postavený na základech nového Jazzu, který by kromě této varianty měl dostat také verzi sedan, čímž by se stal opravdu globálním vozem. I přes to, že technicky bude vycházet z malého Jazzu, p stránce designu a celkového pojetí se prý má jednat spíše o menšího brášku Hondy CR-V, která nedávno dorazila na český trh.

Díky modelové expanzi japonská automobilka doufá, že své prodeje zvýší ze současných 4 milionů vozů na 7 milionů prodaných aut v roce 2017. Další novinkou by mělo být nové levné mini auto Brio, které se však na evropské trhy nepodívá. Očekávat také nemusíme konkurenta pro Toyotu GT86, Honda se prý soustředí spíše na nový Civic Type-R, o kterém automobilka již teď vyhlašuje, že to bude nejrychlejší předokolka na Severní smyčce.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: