Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW přiveze do Detroitu koncept X4

News

12.11.2012

Na lednovém autosalonu v americkém Detroitu se ukáže studie modelu z kategorie Sport Activity Coupé (SAC) s názvem BMW X4.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že se dočkáme modelu menšího než X6, se ví již dlouho. Teď ale BMW oznámilo, že koncept ukáže již v lednu na severoamerické přehlídce automobilů v mecce motorismu ve městě Detroit. Mnochovská automobilka použije osvědčený recept, takže můžeme očekávat přední část shodnou (případně mírně odlišnou) s modelem X3, zbytek karoserie však bude působit mnohem dynamičtěji. Sportovnější linie vyvrcholí na zádi, která ude připomínat spíše vozy kupé.

BMW X4 s označením F26 bude tedy technicky vycházet ze současné generace X3 (F25). Můžeme tedy předpokládat, že na délku bude X4 měřit 4,65 metru. Pod kapotu se podívá to nejlepší, co BMW v současnosti nabízí. Počítat tedy můžeme se dvoulitrovými diesely v různých výkonnových verzích, vznětový třílitrový šestiválec je také samozřejmostí. Možná se ale dočkáme i nasazení největší novinky mezi motory BMW – třílitrového třikrát přeplňovaného dieselu, který najdeme například v modelech M550d nebo X6 M50d. I zážehové jednotky budou shodné s těmi, které jsou v nabíce modelu X3. Nicméně se spekuluje také o plnohodnotné verzi od BMW Motorsport, která by těžila z řadového šestiválce se třemi turby. Právě tento motor bude pod kapotou nové generace BMW M3/M4. Ortodoxní fanoušci tak velmi pravděpodobně dostanou další ránu v podobě zběsilého SUV s ///M emblémy, jako by už nestačil diesel se třemi turby a pohon všech kol.

BMW X4 se tak postaví například proti Porsche Macan nebo konkurentům z řad Audi a Mercedesu, kdy tyto automobilky také plánují uvedení "kupé" verzí svých SUV.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: