Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat chystá nové SUV a třídveřový Leon

News

09.11.2012

Koncern Volkswagen AG chystá v příštích letech doslova SUV smršť. Automobily se zvýšením podvozkem a volitelným pohonem všech kol budou nejčastější novinky, které tento německý koncern v budoucnu představí. Kromě SUV můžeme očekávat také třídveřový Leon.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pozadu s vlnou SUV nezůstane ani černá ovce koncernu Volkswagen, španělský Seat, jemuž by právě takový model mohl výrazně pomoci. Velikostí by měl konkrovat například Nissanu Qashqai nebo spřízněnému Vokswagenu Tiguan. Po stránce designu by se mělo jednat o zcela nový model, jenž nebude vycházet ze studie IBX, která se představila v březnu minulého roku na autosalonu v Ženevě, ale ze konceptu, který se představí později. Na trhu se pak crossover od Seatu objeví v roce 2015.

Mnohem dříve se naopak dočkáme třídveřové verze nového Leonu, jenž se představí už na jaře příštího roku na tradičním ženevském autosalonu. Leon tak následuje příkladu Volkswagenu Golf nebo Audi A3, které také nabízejí variantu se třemi dveřmi.

Dá se, že v tomto ohledu jde Volkswagen proti proudu, jelikož ostatní automobilky upřednostňují pouze pětidveřové verze oproti těm třídveřovým. Klasickým příkladem je nový Ford Focus, který se bude vyrábět jen jako pětidveřový hatchback a kombi. To stejné platí i o novém Renaultu Clio, jenž se díky vysokým nákladům na vývoj a výrobu třídveřové verze také zřekne.

Kromě třídveřového a pětidveřového hatchbacku se v případě Leonu nově dočkáme také kombi verze. Premiéra nejpraktičtějšího Leonu pak proběhne v září 2013 na autosalonu ve Frankfurtu. Samozřejmostí je sportovní verze Cupra, která se do prodeje dostane buď koncem příštího roku, nebo začátkem roku 2014. Stejně jako ostatní ostré verze z koncernu Volkswagen, i Leon Cupra bude pohánět dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru. Oproti ostatním modelům by ale měl být naladěn na 179 kW/243 koní, čímž se výkonnově dostane před Volkswagen Golf GTI sedmé generace, jenž by měl v základní verzi nabídnout 162 kW/220 koní, respektive 169 kW/230 koní s paketem Performance.

Přesným opakem verze Cupra pak bude Leon Ecomotive, jenž, jak už sám název napovídá, bude zaměřen na dosažení co nejnižší spotřeby. Podle některých zdrojů by se emise CO2 měly pohybovat pod hranicí 89 gramů na každý ujetý kilometr (tedy cca 3,2 litru nafty na 100 km). „Ekologicky“ zaměřenou verzi GreenLine pak dostane také nová Škoda Octavia, která by se měla pyšnit stejně nízkou spotřebou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: