Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz SLS AMG Black Series: 631 zběsilých koní

News

09.11.2012

Mercedes oficálně představil svůj nejzběsilejší model v nabídce. SLS AMG Black Series se na trh dostane již v červnu roku 2013.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pod kapotou nabroušené verze Black Series najdeme atmosférický osmiválec o objemu 6,2 litru. Tento motor poskytuje v „běžném“ SLS AMG výkon 571 koní, vylepšená verze s přídomkem GT v názvu pak o dalších 20 koní koní více. Black Series jde ale ještě dál. Technici dokázali ze skvostného atmosférického osmiválce dostat celých 464 kW/631 koní, čímž se tento model dostal na výkon, který dříve poskytovalo superGT McLaren SLR ze společného vývoje Mercedesu a McLarenu.

Motor nyní může točit až 8 tisíc otáček za minutu, takže se těšíme, až automobilka zveřejní video, jelikož už standardní SLS AMG mělo vskutku úžasný zvuk. Zatímco výkon narostl, točivý moment se tentokrát snížil na i tak zcela postačujících 634 N.m.

SLS AMG Black Series shodilo oproti verzi GT celých 70 kilogramů, za což může především nový titanový výfukový systém, jež je o 13 kg lehčí, než standardní verze. Díky těmto a dalším úpravám klesla celková hmotnost na velmi přijatelných 1550 kg.

Mercedes pro tento model uvede volitelný karbonový aero paket zahrnující například nastavitelné zadní křídlo, adaptivní sportovní odpružení, launch control, elektronický samosvorný diferenciál nebo hnací hřídel z uhlíkových vláken. Karbon našel bohaté uplatnění také v interiéru, kde najdeme například nová sportovní sedadla, jenž ušetřila 15 kg, dalších 6 kilogramů přinesla absence multimediálního systému COMMAND a díky použití li-ion baterie váha klesla o dalších 8 kg.

Oficiální cena ještě nebyla zveřejněna. Dá se ale předpokládat, že cena SLS AMG Black Series bude atakovat částku 6 milionů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: