Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW M6 Gran Coupé odhaleno

News

09.11.2012

Čtyřdveřový model BMW řady 6 s názvem Gran Coupé dostane brutální verzi od BMW Motorsport. Pod kapotou se stejně jako u ostatních „eMkových“ modelů usídlí dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW 6 Gran Coupé patří do třídy takzvaných čtyřdveřových kupé, jejichž boom rozpoutala mimořádně povedená první generace modelu CLS od Mercedes-Benz. V současné době mají zástupce v této exkluzivní kategorii všechny automobilky velké německé trojky (Audi, BMW, Mercedes-Benz), přičemž čtyřdveřový sedan se sportovnější siluetou si úspěšně našel cestu i nižších segmentů, kde kraluje Volkswagen CC.

Pod kapotou najdem známý biturbo osmiválec o objemu 4,4 litru, jež v této konfuguraci nabídne 412 kW/560 koní. Výkon je přenášen pomocí sedmistupňové dvouspojkové převoovky (zatím) na zadní kola.

M6 Gran Coupé se tak stává třetím ostrým modelem šestkové řady. Vůz se odhalil na soukromé prezentaci, která se konala při příležitosti 40 let divize BMW Motorsport.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: