Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Škoda Octavia se představí již za pár týdnů

News

08.11.2012

Třetí generace nejprodávanějšího modelu mladoboleslavské automobilky se veřejnosti ukáže již co nevidět. Oficiální premiéra pak proběhne na březnovém autosalonu v Ženevě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Škoda tak v případě premiéry nové Octavie zvolí stejný postup, jaký i v případě nedávno představeného sedanu Rapid. Stěžejní model značky tak uvidíme již s předstihem a krátce po oficiální premiéře se Octavia dostane rovnou na trh. Těšit se můžeme na obligátní liftback a kombi. Třetří generace Škody Octavia vyjede na nové koncernové platformě MQB, oproti ale takovému Volkswagenu Golf, s nímž tuto platformu sdílí, nabídne výrazně větší rozměry.

Pod kapotu se chystají zcela nové motory speciálně vyrobené pro platformu MQB. Objem a výkon u většiny jednotek zůstane stejný, nicméně z novinek je třeba vyzdvihnout dieselový 2.0 TDI, který v nové generaci posílil na 110 kW/150 koní. Dalším zajímavým agregátem bude benzinová 1.4 TSI s technologií ACT, jež umožní v případě potřeby jízdu pouze na dva válce.

Kromě běžných verzí se dočkáme také modelů RS nebo Scout s pohonem všech čtyř kol.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: