Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Gordini v budoucnu přiostří

News

07.11.2012

Jméno Gordini, jež bylo v minulosti spjato například se seriálem F1, se dočká návratu aureoly sportovních vozů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Renault před pár lety obnovil slavnou značku Gordini, která ale v posledních desetiletích poněkud uvadla, a přiřkl jí roli jakési luxusní nadstavby vozů z divize RenaultSport. To by se ale v budoucnu mělo změnit a modré vozy se dvěma bílými pruhy by se opět měly stát opravdovým sportovním nářadím.

Zdá se, že Renault to se sportovními vozy myslí vážně. Nejdříve uzavřel dohodu s Caterhamem o společné produkci vozu se zadním náhonem, který v případě francouzské značky ponese další věhlasné jméno – Alpine, teď zveřejnil, že budoucí modely Gordini již nebudou pouze marketingový trik, jak ze zákazníků vytáhnout více peněz za pár proužků navíc.

Divize RenaultSport však nezanikne, ani se výrazně nepřeorientuje, pořád bude vyrábět sportovní vozy, které ale již nebudou takovou řidičskou nirvánou, jako tomu bylo teď. Nové Clio R.S. totiž přijde o svůj skvělý atmosférický dvoulitr, který bude nahrazen přeplňovanou šestnáctistovkou původem od Nissanu. A aby toho nebylo málo, k dispozici bude pouze automatická převodovka se dvěma spojkami EDC. Roli sportovně pojatých vpzů, které se neleknou ani ostré jízdy na okruhu, tak převezmou právě modely Gordini s typicky modrou barvoua dvěma bílými pruhy.

Uvidíme, jaké zprávy nakonec budoucnost přinese. Nicméně vzhledem k partnerství s Caterhamem by příští roky u Renaultu mohly být velmi zajímavé.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: