Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Land Rover uvede 16 nových modelů

News

07.11.2012

Britský výrobce spadající pod indický koncern Tata uvede do roku 2020 16 nových modelů. Těšit se můžeme jak na malé crossovery, tak na větší SUV se „sportovními“ ambicemi.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jaguar a Land Rover zažívají pod křídly indické Taty velmi úspěšné roky. První značka v nejbližší době uvede na trh model XF Sportbrake, druhá novinka Jaguar
F-Type si připsal již více než 2 tisíce objednávek a po letech, kdy tato značka stála ve stínu svých konkurentů z Německa se zdá, že se opět vrací na výsluní.

I Land Rover si rozhodně nemůže stěžovat. Z SUV Evoque se stala prodejní bomba, která sbírá jedno ocenění za druhým. Nový Range Rover zase technicky výrazně dospěl a díky použití hliníku se již svou hmotností nerovná Westminsterskému opatství na čtyřech kolech. Navíc podle prvních dojmů se opět o kus lepší, takže rozhodně nebude mít o potenciální zákazníky nouzi.

Automobilka navíc počítá, že do roku 2020 se celosvětový trh SUV modelů bude pohybovat někde kolem 22 milionů prodaných vozů a v Británii, respektive Indii by byli spokojeni, kdyby si zančka z tohoto čísla „ukousla“ 3%, což představuje 600 000 vozů ročně.

Rozšíření modelového portfolia pokryje všechny tři oblasti, ve kterých Land Rover v současnosti působí – luxusní, volnočasová a užitková. První oblast reprezentovaná modely Range Rover by se měla rozrůst na šest modelů. Kromě stávajících modelů by se na trhu měla objevit prodloužená verze Evoque, jež by měla pokrýt relativně velkou propast mezi standartním Evoquem a Range Roverem Sport. Další novinkou by měla být otevřená verze úspěšného Evoque. V plánu je ale také malý luxusní crossover s délkou okolo 4 metrů, jenž by se stal přímým konkurentem například pro MINI Countryman, respektive jeho novou generaci.

Základním modelem „klasické“ nabídky Land Rover by se pak měl stát nový Freelander, jenž se velikostí dostane na úroveň sesterského Evoque. K dispozici by měla být jak pětimístná, tak i sedmimístná verze. Nový Discovery pak pravděpodobně dostane hliníkovou platformu, jež se poprvé objevila u nového Range Roveru. Vůz by se tak dostal na dostřel například takovému BMW X5 nebo Mercedesu třídy M.

Užitkové modely bude reprezentovat nový Defender, jež se dočká největší modernizace v historii. Na trhu by se měla objevit civilní verze s pěti až sedmi dveřmi a také užitkový pickup s dvojitou kabinou.

Jaguar/Land Rover se v příštích letech zaměří na čínský trh, který v sobě stále skrývá obrovský potenciál. Automobilka utvořila na tomto trhu povinné joint-venture se značkou Chery a plánuje investici více než 2 miliardy euro do výstavby nové továrny, jejíž roční kapacita by měla být 130 000 vozů, přičemž samotné Land Rovery by měly tvořit 60% výroby.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: