Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Suzuki v USA vyhlásilo bankrot

News

07.11.2012

Japonská automobilka Suzuki nemá v poslední době zrovna na růžích ustláno. Po problémech se spoluprácí s Volkswagenem, která nakonec skončí pravděpodobně u soudu, se Suzuki nedaří ani v USA, kde končí s prodejem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Situace je trochu paradoxní. V době, kdy například Toyota nebo Honda mají na americkém trhu postavení jako nikdy jindy, jiná značka ze země vycházejícího Slunce na tomto trhu končí. Ono se vlastně není co divit. Modelová řada Suzuki nenabízí moc atraktivních modelů, jenž by dokázali uspokojit americký vkus. A právě nedostatečná modelová nabídka zapříčinila, že Suzuki prodávalo v průměru 2 000 aut měsíčně, což je na největším automobilovém trhu tristní výsledek.

Vysoké náklady na udržování dealerské a servisní sítě proto donutily vyhlásit importéra vozů Suzuki bankrot. Dovoz nových vozů tedy oficiálně končí a do prodeje se dostanou pouze skladové zásoby. Prodej motocyklů a lodních motorů však pokračuje dál.

Suzuki plánovalo, že na americkém trhu prodají kolem 200 000 vozů ročně. Ve skutečnosti však dosáhli pouze na poloviční čísla v letech 2006 a 2007, přičemž letošní výsledek se bude pohybovat někde okolo 25 000 prodaných vozů za rok.

Automobilka na největším světovém trhu působila od roku 1985. Prvním modelem v nabídce byl malý terénní vůz Samurai, jenž je dobře známý i v našich končinách. Tento model se ve verzi kabrio dokonce stal nejžádanějším autem mezi americkými vysokoškoláky.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: