Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové Maserati Quattroporte odhaleno!

News

06.11.2012

Klíčový model, jenž má nastartovat novou éru italské automobilky Maserati, se ukázal světu. Nové Quattroporte je prvním z mnoha nových modelů, jenž se v bízké budoucnosti představí.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Oficiální premiéra luxusního sedanu Quattroporte (v překladu čtyři dveře) se uskuteční na lednové autoshow v americkém Detroitu. Na podobu tohoto vozu se však můžeme podívat již dnes.

Design se nese v duchu modelů GranTurismo a GranCabrio. Oproti předchůdci tedy výrazně přibylo hran. Nová generace se také výrazně prodloužila ze stávajících 5052 mm na 5200 mm, čímž se dostává do teritoria Audi, A8, BMW 7 nebo odcházející třídy S od Mercedesu. Toto razantní prodloužení ale má svůj důvod. Quattroporte se zvětšilo, aby udělalo místo novému a menšímu modelu, jenž bude konkurovat například BMW řady 5. Dalším z důvodů je také zvýšení místa na zadních sedačkách, jež je jedním ze základních předpokladů pro úspěch na čínském trhu, kde je toto řešení velmi populární. Narozdíl od zbytku světa je totiž v Číně normální, že o řízení automobilu se starají výhradně profesionální řidiči.

Ač si nové Quattroporte rozměrově řádně přiliepšilo, díky použití hliníku klesla pohotovostní hmotnost o zhruba 50 kilogramů na výsledných 1940 kg.

Pod kapotou stále najdeme osmiválcový klenot od Ferrari, jenž pohání i ostatnímodely zančky. Oproti nim Quattroporte ale dostane zvýšený výkon dorpovázený nižší spotřebou. O přenos síly na zadní kola se postará automatická převodovka z dílen společnosti ZF. Pohon všech kol bude k dispozici v roce 2014.

V rámci radikálního nárůstu výroby se ale očekává, že si do vlajkového modelu najdou cestu i menší motory. Počítat tedy pravděpodobně můžeme s nasazením přeplňovaného vidlicového šestiválce a dieselových jednotek o šesti a osmi válcích. Některé z těchto jednotek pak najdeme i v připravovaném menším sedanu, který pravděpodobně ponese jméno Ghibli.

Těmito vozy ale modelová smršť neskončí. V blízké budoucnosti se také představí nové SUV s názvem Levante. Maserati si od těchto modelů slibuje až osminásobné zvýšení prodejů do roku 2015 na celkových 50 000 jednotek.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: