Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Legenda jménem 911 příští rok oslaví 50 let speciální edicí

News

06.11.2012

Porsche 911, jedno z nejkultovnějších auto všech dob, oslaví v příštím roce 50 let své mimořádně úspěšné existence. Automobilka si pro fanoušky připraví speciální edici, která bude toto výročí připomínat.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

„Devětsetjedenáctka“ zcela bezpochyby patří mezi nejlepší auta, jaká kdy byla vyrobena. Již po pět dekád si zachovává své typické rysy, jež zní dělají zcela vyjímečný vůz. Ano, najdou se i kritici, jedním z nich je například i Jeremy Clarkson z Top Gearu, podle něhož je 911 vlastně jen převlečený Volkswagen „Brouk“ a každá nová generace vypadá úplně stejně, protože Porsche má ty nejlínější designéry na světě. Nicméně většina automobilových nadšenců staví tento vůz pro své jízdní vlastnosti a charakter na piedestal. Právě pro ně automobilka Porsche, spadající do koncernu Volkswagen AG, připraví na příští rok limitovanou edici oslavující padesát let této „živoucí“ legendy.

Detaily Porsche ještě nezveřejnilo, nicméně můžeme očekávat trochu odlišný vzhled, pravděpodobně i vyšší výkon a všudypřítomné odkazy na slavné výročí. Představení proběhne na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, kde se svou premiéru měla i první generace Porsche 911.

Pro automobilku z německého Zuffenhausenu to zdaleka nebude první speciální model. Například v minulé generaci s označením 997 jsme mohli vidět verzi Sport Classic odkazující se na modely ze 60. a 70. let minulého století. Hlavním poznávácím znakem Porsche 911 Sport Classic byla černá kola s klasickým designem od firmy Fuchs nebo výrazný zadní spojler zvaný „kachní ocas“. Další limitovanou edicí bylo Porsche 911 997 Speedster, jenž odkazovalo na puristický model stejného jména s nižším čelním sklem a plátěnou střechou.

I současná generace s označením 991 se již může pochlubit speciální edicí. V květnu tohoto roku Porsche představilo model 911 Club Coupé oslavující výročí založení prvního Porsche Clubu na světě. Vzniklo pouhých 13 exemplářů, přičemž jeden z nich zamířil přímo do továrního muzea. O zbylých 12 kusů se pak „poprali“ členové Porsche Clubu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: