Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Příští Audi TT se vrátí ke kořenům

News

05.11.2012

Nová generace sportovního kupé od Audi bude designovým mixem současného modelu a zejména první generace, která svým vzhledem ve stylu Bauhaus patří k tomu nejpovedenějšímu, co tato značka vyrobila.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nové Audi TT bude postaveno na koncernové platformě MQB, na níž stojí například sedmá generace Volkswagenu Golf nebo nová Škoda Octavia, která se představí během několika příštích týdnů. Oficiální představení proběhne v roce 2014, kdy Audi uvede verzi kupé, roadster přijde na trh o rok později.

Design, jak již bylo zmíněno, bude mixem prvních dvou generací TT, přičemž se můžeme těšit na návrat linek ve styl Bauhaus, které tento model proslavily. Díky výraznému použití hliníku bude vůz pravděpdobně lehčí, než současná generace, jež váží 1240 kg, přičemž rozměrově by si nové TT mělo přilepšit.

Celkové naladění vozu se tentokrát ponese v mnohem dynamičtějším duchu. Za vzor si v Audi vzali jedno z řidičsky nejlepších aut na trhu – Porsche Boxster. Potěšení z jízdy se roadsteru z Zuffenhausenu pravděpodobně nevyrovná, už jen díky pohonu předních kol v základních verzích, respektive čtyřkolce u výkonnějších variant, ale co se týče dynamiky, mělo by TT patřit ke špičce.

Pod kapotou najdeme nové motory řady EA888 o objemu 1,8 litru a 2,0 litru, jenž v rámci snižování spotřeby dostanou technologii vypínaní dvou válců. Vzhledem k dnešním trendům se dočkáme také dieselové varianty s motorem o objemu 2,0 litru. Vrchol pak bude tvoři inovovaný přeplňovaný pětiválec 2.5 ve verzi TT-RS.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: