Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Mazdy RX-7 potvrzen pro rok 2017

News

04.11.2012

Sportovního modelu s rotačním motorem Wankel se dočkáme za necelých 5 let. Stane se tak při příležitosti výročí 50 let, kdy Mazda představila první model s tímto motorem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Novou Mazda RX-7 bude pohánět jednotka o objemu 1,6 litru a výkonu 224 kW/305 koní. Tento sportovní model se stane prvním vozem značky, jenž tento motor dostane. Podle šéfa Mazdy Nobuhira Yamamota, který nepatří mezi fanoušky přeplňování, se bude jednat o atmosférický motor. Nemusíme se obávat ani hybridní varianty, se kterou automobilka také nepočítá. Nová RX-7 použije platformu budoucí Mazdy MX-5, oproti které ale bude o něco delší a také těžší (nová MX-5 bude vážit něco okolo jedné tuny, RX-5 by měla být o cca 250-300 kg těžší). Některé části karoserie budou z hliníku, protože použití karbonu by zbytečně celou výrobu zdražilo.

Velikostí se RX-7 bude blížit Toyotě GT86, cenově ale bude mířit výš. Přímým konkurentem se tak stane především nástupce Nissanu 370Z. Na japonském trhu se bude nabízet varianta se dvěma menšími zadními sedadly, na ostatních trzích bude k dispozici verze pouze pro dva pasažéry.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: