Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

1 000 000 hybridů

News

02.11.2012

Pěkné kulatiny!

Autor:Petr BenzlFoto:

Společnost Honda Motor Co., Ltd. oznámila, že souhrnný celosvětový prodej hybridních vozidel překročil na konci září 2012 hodnotu 1 miliónu kusů. Tohoto milníku bylo dosaženo 12 let a 11 měsíců od zahájení prodeje první generace modelu Insight v Japonsku v listopadu 1999. Tento model tehdy dosahoval spotřeby 35 km/litr paliva (2,85 l/100 km)*, což byla nejnižší hodnota mezi všemi sériově vyráběnými automobily poháněnými benzínovým motorem.

* Měřeno v režimu 10・15 na vozidle s pětistupňovou manuální převodovkou

Díky unikátním vlastnostem originálního, lehkého a kompaktního hybridního systému Honda IMA (Integrated Motor Assist) značka postupně rozšiřovala nabídku svých hybridních modelů a v současnosti prodává osm hybridních modelů v přibližně 50 zemích na celém světě.

V květnu letošního roku zahájila společnost Honda výrobu hybridních modelů v regionech mimo Japonsko – po spuštění výroby modelu Acura ILX Hybrid v USA následovalo v červnu zahájení výroby modelu Jazz Hybrid v Thajsku. Kromě toho Honda plánuje zahájit ještě v průběhu roku 2012 výrobu modelu Jazz Hybrid v Malajsii, aby byla zajištěna rychlost a dostupnost dodávek pro zákazníky v Asii, kde se do budoucna očekává nárůst zájmu o úsporná vozidla. Díky krátké dopravní vzdálenosti se zároveň sníží celkové emise CO2.

Kromě dalšího vývoje aktuální nabídky hybridních modelů vybavených hybridním systémem IMA s jedním elektromotorem chystá značka Honda nová hybridní vozidla střední velikosti, která budou vybavena hybridním systémem se dvěma elektromotory. Modely NSX a Acura RLX a nástupce modelu Legend, který bude zanedlouho představen v Japonsku, navíc získají mimořádně úsporný a výkonný hybridní systém se třemi elektromotory Sport Hybrid SH-AWD® (Super Handling All Wheel Drive), který těmto vozům poskytne sportovní jízdní vlastnosti společně se špičkovou spotřebou paliva.

V souladu s naším globálním ekologickým sloganem „Blue Skies for Our Children” (Modrá obloha pro naše děti) hodlá společnost Honda pokračovat ve svém úsilí a zvyšovat tržní podíl hybridních vozidel s cílem snížit celkové emise uhlíku produkované lidskou činností.

Trocha čísel

1999 listopad: První generace modelu Insight           

2001 prosinec: Civic Hybrid           

2004 prosinec: Accord Hybrid (pouze Severní Amerika)           

2005 duben: 100 000 vozidel

2007 květen: 200 000 vozidel

2009 únor: Druhá generace modelu Insight           

         srpen: 400 000 vozidel

2010 únor: CR-Z

         říjen: Fit Hybrid

         prosinec: 600 000 vozidel

2011 červen: Fit Shuttle Hybrid (pouze Japonsko)

         říjen: Freed Hybrid (pouze Japonsko), Freed Spike Hybrid (pouze Japonsko)

         prosinec: 800 000 vozidel

2012 květen: Acura ILX Hybrid (pouze USA, Kanada)

         září: 1 000 000 vozidel


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: