Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford GT dosáhl rychlosti 456 km/h!

News

02.11.2012

Upravený Ford GT se dvěma turbodmychadly a výkonem 1267 kW/1722 koní se stal nejrychlejším automobilem na světě!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ford GT upravený společností Performance Power Racing dosáhl v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě rychlosti 455,82 km/h (283,232 mil za hodinu). Jako dráha mu posloužila ranvej, na které normálně přístávají raketolpány NASA. Vůz se tak zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejrychlejší automobil na světě, jenž může vyrazit i do běžného provozu. Ano, čtete správně, toto monstrum má klasické registrační značky a s trochou nadsázky s ním můžete vyrazit na víkendový nákup.

Od klasického Fordu GT se kousek od Performance Power Racing značně liší. Osmiválec dostal dvě turbodmychadla a některé komponenty byly vyrobeny ze speciálního leteckého hliníku, jenž vznikl ve spolupráci se společností Pratt & Whitney. Tento materiál se vyznačuje nízkou hmotností, vysokou pevností a odolností proti vysokých teplotám.

Nicméně rekord nemusí mít dlouhého trvání. Před pár dny jsme vám přinesli zprávy o tom, že Bugatti vyvíjí supersilný Veyron s více než 1600 koňmi a hmotností kolem 1600 kilogramů. Z nuly na 100 km/h by se měl tento model dostat za 1,8 sekundy a maximální rychlost by se měla vyšplhat až na závratných 463 km/h!

V přiloženém videu se můžete podívat na průběh rekordní jízdy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: