Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche potvrdilo konkurenta Ferrari 458 Italia

News

01.11.2012

Informaci o vývoji supersportu s motorem uprostřed, který bude konkurovat Ferrari 458 Italia nebo McLarenu MP4-12C potvrdil sám výkonný ředitel značky Porsche Matthias Müller.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Tak jsme se konečně dočkali, Porsche vypustí do světa „dostupnou“ variantu supersportu s motorem uprostřed. Podle všeho by měl nést označení 961, jenž odkazuje na závodní speciál postavený na základech legendárního modelu 959. Design se pak inspiruje například nedávno představený konceptem Panamera Sport Turismo nebo hybridním 918 Spyder. Jelikož standardem téhle třídy automobilů je (minimálně) osmiválec, můžeme se těšit na upravenou jednotku z chystaného modelu 918 Spyder. Kromě zážehového motoru by se tedy do „hry“ měla zapojit také elektřina. Kromě motoru se můžeme těšit na karbonem vyztužené plasty, jenž ušetří hezkých pár kilogramů.

Potentní V8 o objemu 4,6 litru z hybridního Porsche 918 Spyder nabízí výkon 425 kW/578 koní, u supersportu 961 se dá předpokládat o něco nižší výkon. Ve výsledku se tak výkonem velmi pravděpodobně dostane pod svého hlavního rivala z Maranella 458 Italia, nicméně jak již bylo zmíněno, společně s osmiválcem by měl pracovat minimálně jeden elektromotor. Maximální rychlost se bude pohybovat někde okolo 320 km/h. Co se týče zrychlení z nuly na 100 km/h, jistě bude někde na úrovni svých konkurentů (McLarenu MP12-4C stačí 3,3 sekund).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: