Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz A45 AMG: 2 litry a 355 koní!

News

01.11.2012

Již brzy se dočkáme opravdu ostré varianty velmi úspěšné řady A, která se pomalu ani nestíhá vyrábět. Pod kapotou se usídlí přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru s výkonem okolo 355 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Vzhledově se bude Áčko od mistrů z AMG velmi podobat dosud nejsilnějšímu provedení A 250 Sport, nějaké odlišnosti ale budou, samozřejmě. To nejzajímavější se ale skrývá pod kapotou. A45 AMG bude pohánět přeplňovaný čtyřválec s označením M123, jenž bude vycházet z již představeného motoru M270 o výkonu 155 kW/211 koní. Motor bude pracovat s jedním turbodmychadlem typu twin-scroll, díky němuž se výkon vyšplhá na hodnotu kolem 261 kW/355 koní, točivý moment pak dosáhne 450 N.m. Tyto hodnoty jsou výrazně lepší, než jaké nabízí BMW M135i, nicméně automobilka z Mnichova má v záloze ještě regulérní „eMko“, které se jistě nenechá zahanbit. Už jen proto, že podle spekulací by mělo nové Audi RS3 vyjet s výkonem atakujícím 400 koní.

Pro vyznavače manuálního řazení ale nemáme moc dobré zprávy. Podle všeho bude k dispozici pouze sedmistupňová automatická převodovka. Na rozdíl od běžné třídy A bude verze AMG standartně nabízena jako čtyřkolka. V segmentu prémiových hothatchů se tak pohon všech kol zabydluje čím dál tím víc (nově bude nabízena také M135i xDrive). Díky silnému motoru a pohonu všech kol zvládne A45 AMG zrychlit z nuly na 100 km/h pod 5 sekund a v rozletu vůz zastaví až elektronický omezovač rychlosti na obligátních 250 km/h, přičemž vyšší rychlosti rozhodně nebudou problém, AMG jistě nabídne obdobu jejich AMG Driver´s Package s posunutou maximálkou.

Údaje o spotřebě hovoří něco o 7 litrech na 100 kilometrů v kombinovaném režimu, nicméně vzhledem k výkonu a zkušenostem s motorem M270 DE 20 AL (155 kW/211 koní) bereme toto číslo jako velmi optimistické. Mercedes-Benz A45 AMG ale rozhodně nebude auto, se kterým se budete chtít účastnit různých eko-rally, tohle bude ultimativní nástroj, díky němuž se stanete adrenalinovými závisláky.

Cena na českém trhu se bude pohybovat kolem částky 1,2 milionu korun. Takže pokud máte zájem, začněte šetřit.

O tom, jak jezdí Mercedes-Benz A 250 Sport, se můžete dočíst v Autohitu 25/2012, který vychází 23. listopadu!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: