Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Forester je tu!

News

01.11.2012

Premiéra nové generace Subaru Forester se sice odehraje až 13. listopadu, na internet však unikly oficiální fotky a informace. Jako první se dočkají zákazníci v Japonsku a USA, ostatní si budou muset počkat.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Vzhledově se nová generace Foresteru přiblížila nové Impreze nebo modelu Legacy. Příď tak dostala rozměrnější masku s výraznějším chromováním a světlomety, které tvarem navazují na nový designérský směr značky.

Oproti stávajícímu modelu narostl nový Forester o 35 mm do délky na výsledných 4595 mm. Šířka činí 1796 mm, výška vozu se snížila o 5 mm na 1695 mm, přičemž samotná světlá výška se zvýšila o 6 mm na 221 mm. Rozvor se natáhl také o 35 mm, takže dosahuje hodnoty 2640 mm.

Na japonském trhu se objeví dvojice motorů. Základní atmosférický boxer o objemu 2,0 litru nabídne výkon 109 kW/148 koní, přeplňovaná verze s technologií přímého vstřiku dosáhne výkonu 206 kW/280 koní. Slabší verze bude možné kombinovat se šestistupňovou manuální převodovkou, za příplatek bude možné objednat bezstupňový Lineartronic CVT. Tato převodovka pak bude standardně nabízena k přeplňovanému čtyřválci. Na americkém trhu bude základní motorizaci tvořit čtyřválec o objemu 2,5 litru s výkonem 127 kW/172 koní. Alternativou pak bude přeplňovaný dvoulitr se 186 kW/253 koňmi a točivým momentem 350 N.m. I v tomto případě bude k dispozici pouze bezstupňová převodovka CVT s šesti, respektive osmi předvolenými stupni.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: